Šotnovská 580
Kolín II
280 02 Kolín
331@email.cz
tel. 603 44 77 40
Upozornění podle zákona o ochraně spotřebitele vydaném ve sbírce pod č. 634/1992: Jestliže dojde mezi smluvními stranami ke sporu, má zájemce právo spor řešit mimosoudně. Návrh na toto řešení sporu podle příslušného zákona o ochraně spotřebitele podá u České obchodní inspekce. Patřičné podrobnosti jsou uvedeny na stránkách www.coi.cz.K zahájení mimosoudního řešení spotřebitelského sporu je třeba inspekci přiložit dokumenty, zejména doklad o dosavadním neúspěšném pokusu o řešení sporu.

stavební kancelář, odhady nemovitostí, projekty, dozor, rozpočty, inženýrská činnost, atd.

Aleš Zahajský

Aleš Zahajský

převzal 19. července 2010 v obřadní síni radnice v Kolíně za své záslužné počiny prestižní cenu Otakarův reliéf pro výroční Osobnost
modré logo HC Reality na web.jpg
kachel zamodřelý.JPG
Zh seče mezi stromy.JPG
Zh repredres na web AZ.JPG
Zh na snowboardu sjíždí.JPG
Zh na cyklostezce Okružní.JPG
Zh tenista n web AZ.JPG
Zh na bruslích AZ.JPG
dosud vydané

dosud vydané

knižní a elektronické díly encyklopedie
AZkvíz logo.PNG
ŽURNÁL Kolína

ŽURNÁL Kolína

přináší jedinečné informace
Výroční sloupec

Výroční sloupec

historie certifikátů Stavba roku byl instalován do kanceláře Aleše Zahajského.

ÚZEMNÍ OBVOD ROZŠÍŘEN NA KOLÍNSKO

Na středu 5. září 2012 dopoledne bylo svoláno jednání Obchodního grémia Kolín do secesní vily ASYS v Heverově ulici, která byla porotou vyhodnocena jako Stavba roku 2011. Po úvodním vystoupení průmyslníka Pavla Koláře se na tři desítky účastníků pod předsednictvím Aleše Zahajského zde vyslovilo pro rozšíření územního obvodu pro Stavbu roku 2012. Pro možnost navrhovat stavební díla z celého Kolínska se pro vyjádřila za Spolkovou radu Věra Čmejrková, ze starostů za Českobrodsko Jakub Nekolný, za Poděbradsko Václav Macura, za Kutnohorsko Jaroslav Němec, za Zálabsko Josef Polák nebo za Radovesnicko Danuše Dušková. Mezi účastníky byli i představitelé Nymburska (Milan Pour) nebo Benešovska (Jaroslava Jermanová) a podporu dostal záměr také z Mladoboleslavska. Diskutující několikrát zmínili ojedinělost procedury ve Středočeském kraji. Město Kolín na ranním jednání reprezentoval dvojnásobný starosta města Kolína Jiří Buřič, věcně příslušný předseda komise Rady města Jozef Pittel. Na zasedání kolínského Obchodního grémia byl kromě jiného novým gremiálním viceprezidenta zvolen obchodník Jan Dufek a do prezídia byl kooptován podnikatel Bohuslav Vančura.

Diskuze

Diskuze

účastníků před oficiálním zahájení gremiálního zasedání
Úvodní proslov

Úvodní proslov

měl průmyslník Pavel Kolář
Zleva

Zleva

Věra Čmejrková ze spolkového předsednictva, živnostník Petr Linart, podnikatel Martin Smetana a reprezentant Ivan Adamec
Josef Váňa

Josef Váňa

(vlevo) přišel jako mezinárodní arbitr a gremiální pamětník
Jednání se zúčastnil také mezinárodní arbitr Josef Váňa, který se gremiálního zasedání na Karlově  náměstí zúčastňoval už v polovině minulého století.Mezi účastníky byl i Petr Linart z Komise výstavby a rozvoje města, Martin Smetana z Komise pro přidělování zakázek a Jana Zahajská z finančního výboru Zastupitelstva města.
Zastupitel

Zastupitel

Kolína a podnikatel Bohuslav Vančura, dále zprava krajský zastupitel Josef Polák, dvojnásobný kolínský starosta Jiří Buřič a tajemník prezídia Aleš Zahajský
Josef Pittel

Josef Pittel

(vpravo) jako předseda Komise výstavby a rozvoje města
Petr Linart

Petr Linart

ve stoje seznamuje se svoji představou kategorií Stavba roku
Vyhlášení

Vyhlášení

začátku navrhování děl na Stavbu roku 2012

V zasedací síni firmy ASYS v secesní vile v kolínské Heverově ulici, která byla ověnčena titulem Stavba roku 2011, se v pátek 19. října 2012 uskutečnilo vyhlášení dalšího ročníku tradiční ceny pro stavební díla. Oslavného odpoledne se zakompovaných gremiálním ceremoniálem se zúčastnila necelá stovka účastníků z řad významným představitelů občanské společnosti jako laureát Jan XVIII. Bradna nebo emeritní ředitel Josef Blecha, či průmyslník Pavel Vavruška. Ceremoniál zahájil spolkový předseda Aleš Zahajský a dlouholetý ředitel Obchodní akademie Dušan Zahrádka vybral k oznámení začátku navrhování stavebních děl na Stavbu roku 2012 Jana Dufka. Tento úřadující viceprezident Obchodního grémia Kolín vyzval kolektivní navrhovatele k podání vydařených děl do kategorií dopravní, pozemní nebo regionální stavby. Obřad provázely znělky hudebníka Jaroslava Zinzera, který nakonec zahrál účastníkům i k tanci.

Organizační výbor triumvirátu byl svolán na státní úřad na středu 14. listopadu 2012.
pravé křídlo orgFÚ.jpg
levé křídlo orgFÚ.jpg
Buřič, P.Kolář, Synek v čele.JPG
řed. Pvodí s certi .JPG
Jednání organizačního výboru na Finančním úřadě zahájil spolkový předseda Aleš Zahajský, který představil řídící triumvirát ve složení gremiální prezident Pavel Kolář, ředitel školy Jindřich Synek a dvojnásobný starosta města Jiří Buřič. Úvodní proslov měl ředitel úřadu Josef Herel, kterého představil zástupce ředitele a vedoucí kontroly Ladislav Kruliš.

Na jednání se představili gestoři všech tří kategorií: dopravní Miroslav Kulhánek, pozemní Jozef Pittel a regionální Petr Linart. V té souvislosti byly zmíněny první podané návrhy. Vůbec první navrženou stavbou se stal dětský pavilon v nemocnici. Vzhledem k tomu, že udělování prestižních cen má v Kolíně dvacetiletou tradici, vystoupil na jednání předseda představenstva firmy Manag Mojmír Balous, jejíž nová továrna byla před 3 lety nominována na Stavbu roku.
Kulhánek na orgFÚ.jpg
Linart navrhuje územní obvod.jpg
Pittel ny orgFÚ.jpg
projektanta L.JPG
Po vystoupení viceprezidenta Obchodního grémia Jana Dufka a následné rozpravě se organizační výbor usnesl na termínu ukončení navrhování 31. ledna 2013. Ale stavební díla musí být dokončena v hodnoceném roce 2012. Územní obvod pro navržená díla byl stanoven v rozsahu hranic kolínského okresu, který je víceméně instituciálně stále užíván.
Herel předává zhotoviteli certi.JPG
Dufek předává Feyglovi uznání za rameno.jpg
mar na orgFÚ.jpg
triumvirát poslouchá.JPG
Představitel státního úřadu převzal před dvěma desítkami účastníků od předsedy redakční rady knižní vydání KOLÍNSKÉ POJMY. Také Finanční úřad a jeho předchůdce Berní úřad totiž mají v městské encyklopedii své místo.
záhlaví 5+2.gif
Jana Martinková, deník: Zajímavý je z jeho pohledu i nadčasový dům Pierot. „Řada lidí se nad ním pozastavuje, ale já ho vnímám kladně. Stojí mimo památkovou zónu, tak proč by nemohl být jednoduše jiný. Spíš mě v Kolíně mrzí zoufalá likvidace zeleně a ploch pro odpočinek. I průmyslové město přece může být zasazené v zeleni, ze zahraničí si můžeme vzít řadu příkladů. V Kolíně se mi zdá, že každá zelená plocha snad kromě parků Komenského a Husova a několika málo ploch, musí být něčím zaplněna, což je podle mě špatně. Obchodů je tu už až přehršel na počet a koupěschopnost obyvatel," popisuje viceprezident Obchodního grémia Jan Dufek. Takže kdyby někdo do klání o stavbu roku přihlásil park, měl by možná velké šance na umístění.
pokračování na další straně
Podnik v Kolíně působí od roku 1990 na základě staré rodinné tradice. Naší zásadou je vše pro zákazníka - od A do Z - to je Aleš Zahajský.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one